Kellena osales linnapea ametist tagandatud Edgar Savisaar linnavalitsuse pressikonverentsil?

 (193)
Edgar Savisaare protsessi pressikonverents
Linnavalitsuse pressikonverentsFoto: Karli Saul

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar istus selle nädala Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil n-ö aukohal – keskel –, kuigi ta on kriminaaluurimise ajaks linnapea ametist kõrvaldatud ja linna töösse sekkuda ei tohi. Miks Savisaar pressikonverentsil osales, selgitas Tallinna avalike suhete direktor Ain Saarna.

„Kuivõrd Tallinna televisioon on saanud hakkama ühe suure asjaga, nimelt eeloleval laupäeval läheb eetrisse seriaal, mis on Tallinna televisiooni omatoodang ja on iga telejaama jaoks oluline sündmus, siis osalevad pressikonverentsil ka eeloleval laupäeval esilinastuva seriaali „Savisaare protsess“ üks peaosatäitjaid, Edgar Savisaar, ja Tallinna televisiooni juhatuse liige Toomas Lepp,“ rääkis Saarna.

Savisaar võttiski sõna esmalt seriaali teemal, kus ta iseennast mängib. Ta kõneles, et ta pole küll professionaalne näitleja, aga võttis osa siiski vastu, seda enam, et tegu on peaosaga. Savisaar rääkis ka, et temaga on pahandatud, et ta muutub filmis näideldes väga populaarseks, kuid sõnas vastuseks, et ta on praegugi väga populaarne.

Peale selle kõneles Savisaar ka tema suhtes algatatud uurimisest ja presidendikampaaniast.