Kelle töö on hoida Edgar Savisaare vihmavarju?

 (89)
Kelle töö on hoida Edgar Savisaare vihmavarju?
Foto: Andres Putting

Tallinna linnavalitsusse referendiks palgatud ninjatüdruk Katrin Siska sai sel nädalal uue hüüdnime – Edgar Savisaare isiklik vihmavarjuhoidja.

Kalamaja kalmistupargi taasavamist pidulikustas teisipäeval ka Tallinna linnapea Edgar Savisaar, kuid tavapäraseks saanud kaaslase, nõunik Moonika Batrakova asemel hoidis meeri sinivalget vihmavarju hoopis jaanuaris linnavalitsusse värvatud Vanilla Ninja klahvpillimängija Katrin Siska.

Kõikvõimalikel vihmastel üritustel on Savisaar alati pidanud tükkima kellegi teise hoitava sirmi alla varju - küll hoiab vihmavarju Siska, küll Batrakova, vahel ka abikaasa Vilja Savisaar, volikogu esimees Toomas Vitsut või kasiinovastane Max Kaur.

Foto: Ilmar Saabas
Seotud lood:

"See on ju loomulik, et linnapea saatja – olgu ta mees või naine, noor või vana – hoiab enda käes linnapeale vajaminevaid asju nagu mapid, kingitused, kotid jne," põhjendab keskpartei referent ja infospetsialist Tanel Kiik.

Ka etiketiasjatundja Tiina Tšatšua ei näe selles probleemi, et naised peavad Savisaare pea kohal vihmasirmi hoidma - kui kaks inimest kõrvuti käivad, hoiab vihmavarju see, kellel mugavam on.

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehe veebilehel