Keit Pentus-Rosimannus: prokuratuuri süüdistus näitab, et ma pole Autorolloga seotud

 (178)
Keit Pentus-Rosimannus: prokuratuuri süüdistus näitab, et ma pole Autorolloga seotud
Foto: Andres Putting

Keit Pentus-Rosimannus ütles täna Delfile, et prokuratuuri otsus esitada süüdistus tema isale Väino Pentusele ja advokaat Siim Roodele tõestab, et tema pole Autorolloga seotud.

"See tänane uudis kinnitab seda, mida mina olen rääkinud 2012. aasta lõpust saadik, et minul ei ole selle asjaga seost. See sai nüüd veelkordselt kinnitust," lausus Pentus-Rosimannus.

Pentus-Rosimannus ütles, et kavatseb oma isa kahtlemata selle protsessi jooksul toetada. "Olen ju oma isa tütar ja nii nagu iga laps toetab oma vanemaid, on minu roll samasugune," sõnas Pentus-Rosimannus.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas täna Väino Pentusele (59) ja Siim Roodele (47) süüdistuse OÜ Autorollo pankrotiga seotud kuritegudes.

Roodet ja Pentust süüdistatakse ettevõtte maksevõime olulises vähenemises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Pentusele on esitatud süüdistus ka raamatupidamise kohustuse rikkumises ja omastamises, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur.

Väino Pentus oli alates 28. juulist 2008 OÜ Autorollo ainuosanik ja juhatuse liige ning 26. aprillil 2010 sai ettevõtte ainuomanikuks ja sisuliseks juhiks Siim Roode.

Süüdistuse kohaselt oli omanikuvahetuse ajaks ettevõtte majanduslik olukord väga halb ning Roode korraldas koos Pentusega vara väljaviimise ettevõttest, et vältida vara müüki võlausaldajate nõuete katteks ja vabastada Pentus võlgade isiklikust käendusest. Peamiselt puudutasid need tehingud nelja veoki ja 11 haagise väljaviimist OÜ Autorollo põhivara hulgast.

Kokku kaotas OÜ Autorollo omandiõiguse varale väärtusega vähemalt 2,36 miljonit krooni, kuid vabanes kohustustest ainult 0,88 miljoni ulatuses. Seega tekitasid Pentus ja Roode ettevõttele ligi 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot kahju.

Samuti kasutasid Roode ja Pentus süüdistuse kohaselt OÜ Autorollo raamatupidamises võltsitud laenulepinguid, et katta näiliselt kassapuudujääki ja vabastada Pentus võimalikest tsiviilõiguslikest nõuetest.

Pentusele esitati süüdistus ka ettevõttele kuulunud sõiduauto Ford Tourneo müügist saadud raha omastamises ning raamatupidamise kohustuse rikkumises. Nimelt oli OÜ Autorollo raamatupidamine eksperdi hinnangul korraldatud ebausaldusväärselt ning seetõttu oli oluliselt raskendatud ülevaate saamine ettevõtte varalisest seisust aastail 2009–2010.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.