Keit Kasemets: Euroopa Liidu vaktsineerimiskava ei tasu võrrelda Iisraeli või Bahreiniga

 (200)
Jaanuari alguses on eeldatavasti Euroopa Ravimiametil plaanis anda  tingimusliku turulitsentsi soovitus ka Moderna vaktsiinile, mis tähendab, et vaktsiinidooside mahud Euroopa Liidus kasvavad märkimisväärselt.
Jaanuari alguses on eeldatavasti Euroopa Ravimiametil plaanis anda tingimusliku turulitsentsi soovitus ka Moderna vaktsiinile, mis tähendab, et vaktsiinidooside mahud Euroopa Liidus kasvavad märkimisväärselt.Foto: Madis Veltman

Toimivate koroonavaktsiinide ilmumine sütitas lõppeks põlema valguse tunneli lõpus, mida 2020. aasta jooksul terve maailma elanikkond kärsitult näha lootis. Siiski lennutatakse Euroopa Liidu vaktsineerimiskava pihta aina enam kriitikanooli. Mis põhjusel? Ja on sel alust?

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!