Katrin Saks võib poliitikast lahkuda

 (26)
Katrin Saks võib poliitikast lahkuda
Foto: Taavi Arus

Tallinna volikogu aseesimehe kohalt tagasi kutsutud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) aseesimees Katrin Saks kaalub võimalust poliitikast lahkuda.

Otsuse, kas poliitikas jätkata või mitte, teeb ta pärast 16. oktoobrit, kui selgub, kes erakonda edasi juhtima hakkab, ütles Saks teisipäeval intervjuus BNS-ile.

Poliitikast lahkumise korral kavatseb Saks esialgu aja maha võtta. "Ma olen olnud väga pikalt ajakirjanik, 18 aastat ja nüüd juba üle kümne aasta poliitik, et ilmselt olekski aeg natuke järele mõelda, et mida veel oma eluga pihta hakata."

Katrin Saks esitas 1. oktoobril avalduse peatada 5. oktoobrist 5. jaanuarini oma kuulumine Tallinna linnavolikokku. Neljapäevast asendab teda volikogus Euroopa Parlamendis Ivari Padari meeskonnas töötav sotsiaaldemokraat Jörgen Siil, kes on Saksa asendusliige.

Sotsiaaldemokraadid hakkavad uut esimeest valima 16. oktoobri üldkogul ja kandidaadid on praegune esimees Jüri Pihl, juhatuse liikmed Sven Mikser ja Marianne Mikko ning riigikogu liikmed Indrek Saar ja Heljo Pikhof.