Katri Raik: praegu tuleb süüdistamise asemel saada viirus kogu Eestis kontrolli alla

 (378)
Katri Raik
Katri RaikFoto: Ilmar Saabas

Siseminister Mart Helme ütles teisipäeval Kanal 2 koroonateemalises erisaates, et võrkpallimängu lubamisega Saaremaale tuleks keegi vastutusele võtta ning tegemist oli kuritegeliku lohakusega terviseameti ja spordiorganisatsioonide poolt. Endine siseminister Katri Raik Helmega ei nõustu.

"Siinkohal meenub rahvatarkus: "Aga kui ma vaid oleks ette sama tark kui minu naine tagantjärele."," tsiteeris Raik, kes oli 2018. aasta novembrist mulluse aprillini Eesti siseminister.

"Enne 12. märtsi elasime kõik selle teadmisega, mis meil oli. Siseminister Mart Helme näiteks soovitas kasutada hanerasva ja villaseid sokke. Kui siseminister arvanuks toona teisiti kui tema väljaütlemised peegeldavad, võinuks ta ju valitsuse tasemel sekkuda," selgitas Katri Raik.

Raik ei leia, et praegu oleks aeg otsida süüdlast. "Praegu ei ole aeg arutada, kes on süüdi. Püüame nüüd ühiste jõupingutustega saada viiruse Saaremaal ja kogu Eestis kontrolli alla."

Saaremaal Kuressaares toimus märtsi alguses võrkpalliturniir, kus lisaks Saaremaa võistkonnale osalesid sportlased Milanost. Toona lubasid nii terviseamet kui Saaremaa vald üritusel toimuda. Kuigi võrreldes ülejäänud Eestiga on Saaremaal palju koroonaviirusesse nakatunuid, on terviseamet öelnud, et haiguskolle jõudis sinna mitme liini kaudu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!