Katk käib kasse mööda

 (20)
Haige silmaga kiisu üksi suures maailmas
Foto: DELFI

Vaevalt jõudis Pärnu loomade varjupaigas möllanud koerte katk taanduma hakata, kui suur osa varjupaiga kassiperest haigeks jäi, nii et karantiini tuleb veel paari nädala võrra pikendada.

Kassidele tõi haiguse sisenemist keelavat silti ignoreerinud kõuts, kes ühel heal päeval varjupaika tuli. Kass kandis tõbe, mis osutus panleukopeeniaks ehk kasside katkuks. Ei kulunudki palju aega, kui pea kõik varjupaigas ulualuse leidnud paarkümmend kassi üksteise võidu aevastama kukkusid, kirjutab Pärnu Postimees.

Ent erinevalt koertest, kellest viisteist katk teise ilma saatis, on kassid, kellel kinnitamata andmetel üheksa elu, katkule märksa paremini vastu pidanud. Loojakarja pole neist veel keegi läinud ja nüüdseks on suur osa neist antibiootikumikuuri läbi teinud ja paranenud.

Pärnumaa veterinaarkeskuse peaspetsialisti Jaak Jaansoni kinnitusel võib juba esmaspäeval hakata kasse vaktsineerima. Seejärel tuleb veel paar nädalat oodata, kuni loomadel tekib haiguse suhtes immuunsus.

Et varjupaik pole karantiini tõttu alates novembrikuu seitsmendast päevast ühtki kodu kaotanud looma vastu võtnud, on tekkinud probleeme hüljatud loomadele ulualuse leidmisega.