Kas Silver Meikar rääkis "mustast" rahast esimesena Allar Jõksile?

 (29)
Allar Jõks
Foto: Ilmar Saabas

Vandeadvokaat ja endine õiguskantsler Allar Jõks rääkis juba eile saates "Terevisioon", et reformierakondlane Silver Meikar oli talle öelnud, et ebaselge rahastamine ei ole vaid Keskerakonna probleem.

"Ma lootsin, et see avalik surve peale kirikuraha skandaali tekib - et mitte midagi sellist niivõrd jälestusväärset enam Eestis tekkida ei saaks. Aga siis tuldi välja sellega, et teised erakonnad ütlesid: see on ainult Keskerakonna probleem ja meid see ei puuduta, ehk seda ei ole vaja õiguslikult reguleerida," rääkis Jõks.

Jõksi sõnul ei ole tegemist ainult Keskerakonna probleemiga. Ta ütles, et talle on sellest rääkinud endine riigikogu liige Silver Meikar, kirjutas ERR.

Endine riigikogulane Silver Meikar tunnistas täna Delfile, et peale tema on mitmed teised inimesed toonud Reformierakonnale musta raha, mille päritolu ta ei teadnud.

"Minu arvates on Eestis aastaid liiga pikalt räägitud erakondade rahastamisest, kuid pole astutud ühtegi sammu, et seda süstematiseerida ja vähendada poliitilise korruptsiooni ohtu," põhjendas Meikar oma avaldust.