Kas Savisaar maksab ise oma reklaamituhanded tagasi? Ratas: seda arutab erakonna juhatus

 (63)
EOK uue presidendi valimised
Ratas ja Savisaar EOK presidendi valimiselFoto: Ilmar Saabas

Varem Savisaare õigusabi kulusid kandnud Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul peab partei juhatus arutama, kes Savisaare reklaamiks kulutatud 116 000 eurot tagasi maksab - kas taas erakond või Savisaar ise.

"Kõigepealt, ma saan aru, on küsimus, kellelt seda kulu sisse nõutakse. Kui seda nõutakse eraisikult, siis seda peab enda kanda võtma see eraisik. Aga loomulikult, erakonna juhatus peab seda küsimust arutama. Täna ei ole erakonna juhatus kogunenud, see koguneb esmaspäeva hommmikul," rääkis Keskerakonna esimees Jüri Ratas "Aktuaalsele kaamerale".

"On mõeldav see, et kõigepealt tuleb saada Edgar Savisaarega ühendust ja seda küsimust temaga arutada. Ma kindlasti ei anna siin nüüd mingit blankovesklit, et erakond nüüd kohe hakkab seda maksma," ütles Ratas ERRi uudisteportaali teatel.

Riigikohus ei rahuldanud Edgar Savisaare kaebust haldus- ja ringkonnakohtu otsustele, millega jäeti rahuldamata tema kaebus erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ettekirjutusele, mis tehti seoses valimiskampaanias kasutatud keelatud annetusega. Savisaar peab nüüd hüvitama enesereklaamiks kulutatud üle 116 000 euro Tallinna linna raha.