Kas oled valmis tasuma vihmamaksu?

 (55)
Kas oled valmis tasuma vihmamaksu?
Foto: DELFI

Vihmasajud ja lumised talved võivad tulevikus kalliks maksma minna, sest riik plaanib anda kohalikele veefirmadele õiguse nõuda inimestelt sademevee ühiskanalisatsiooni eest eritasu. Sellekohast seaduseelnõu koostatakse keskkonnaministeeriumis.

Praegu voolab suur osa Võru linna sademeveest otse -reoveekanalisatsiooni ning selle kaudu Kirumpää puhastisse. Vihmavee töötlemise eest ei maksa ASile Võru Vesi raha otseselt keegi, mistõttu kaetakse kulud ettevõtte juhataja Jüri Kaveri sõnul kaudselt kõikide veefirma klientide kulul, kirjutab Võrumaa Teataja.

Vihmaste ilmade korral on kuni 70 protsenti Kirumpää puhastit läbivast veest sademevesi. See tekitab Kaveri sõnul probleeme, kuna puhastatav vesi muutub n-ö liiga lahjaks ning bakteritel põhinev puhastusprotsess võib sootuks seiskuda.

Keskkonnaministeeriumis koostatava eelnõuga soovib riik anda Võru Veele ning teistegi linnade veefirmadele õiguse nõuda edaspidi sademevee puhastamise eest eraldi tasu. Kaveri sõnul on sellest räägitud vähemalt kaks aastat, kuid tegudeni ei ole seni jõutud.

Kuidas on kavas vihmaveetasu rakendada, ministeerium ei kommenteeri, viidates, et eelnõu ei ole veel ministeeriumide kooskõlastusringile saadetud.