Kas mõnel poel on parkimiskohad normist kitsamad?

 (25)
Kas mõnel poel on parkimiskohad normist kitsamad?
Foto: Hendrik Osula

Tegelikult on see puhtalt silmapete – enamik parkimiskohti kaubanduskeskuste juures on 2,5 meetrit laiad, nagu linnatänavate standard nõuab. Kui ühes kohas mahud parkima, teises aga autost väljudes uksega naaberauto külge äestad, tuleb vigu otsida oma manööverdamisoskusest.

Õhtulehe veebis esitati küsimus: kas eestlane on seepärast autopede, et ärritub, kui parklas tema kõrval peatunud autost väljuv kaaskodanik oma auto uksega tema omale vastu külge kõksab? Veidi rohkem kui tunniga kogunenud viiekümnest vastusest selgub, et autopedeks nimetamine ajab inimesed suisa raevu ja sama raevukalt ollakse valmis reageerima ka juhul, kui keegi teise autole tõesti mõne täkke teha julgeb. Väsimatult süüdistatakse ka kaupmehi liigkitsaste parkimiskohtade mahavärvimises poodide juurde — normaalselt pole autost nagunii võimalik välja saada.

Õhtulehe ajakirjanikud mõõtsid parkimiskohti näiteks Norde Centrumi, kolme Põhja-Tallinnas asuva Säästumarketi, Stockmanni kaubamaja, Rocca al Mare kaubanduskeskuse, Lastehaigla ja Laagna tee ääres asuva Maxima juures — tulemus 2,5 meetrit. Ka Pelgulinna Selveri ees, kus jooned autosid veidi viltu parkima suunavad ning kus alatasa juhtidel sõidukist välja pääsemise ja parkimiskohale mahtumisega raskusi on, annab joonevahe mõõtmine tulemuseks 2,5 meetrit.

Loe edasi Õhtulehest!