Karantiini rikkujaid ootab ees kopsakas trahvisumma

 (324)
Malaga lend Tallinna 18.03.2020
Malaga lend Tallinna 18.03.2020Foto: Andres Putting

Reisilt naasnutele on valitsus pannud peale kohustuse püsida kaks nädalat karantiinis. Seda rikkuvaid inimesi ootab 2000 euro suurune trahv.

Delfile teadaolevalt peavad kõik reisilt kodumaale jõudnud inimesed täitma ära paberi, millel kinnitavad, et püsivad järgmised kaks nädalat samal aadressil.

Riigi Teataja avaldas täna peaministri korralduse, mille järgi kehtestatakse liikumisvabaduse piirang 14 kalendripäevaks isikule, kellel lubatakse Eesti Vabariigi riigipiiril Eestisse siseneda. Isikul on Eestisse saabumisest 14 kalendripäeva jooksul keelatud lahkuda elukohast või püsivast viibimiskohast.

Kui inimene karantiininõudeid rikub ja siiski kodust ilma allpool kirjeldatud põhjuseta välja läheb, siis rakendatakse talle 2000 euro suurune sunniraha.

Politsei täpsustab enda kodulehel, millistel põhjustel on lubatud inimestel siiski elukohast lahuda.

Seotud lood:

"Kodus püsimine tähendab kõigi vältimatute käikude ära jätmist ning tõesti oma elukohas püsimist. Lubatud on vaid need käigud, mis tõesti vältimatud – näiteks kui inimese elu on ohus, vaja on saada arstiabi, uuendada toiduvarusid või käia koeraga väljas. Inimene võib minna ka näiteks jooksma või rattasõidule, kuid peab siis vältima kontakti teiste inimestega. Pärast Eestisse sisenemist 14 päevaks koju jääv inimene ei saa käia tööl, kaubanduskeskuses, rohkemate inimestega metsarajal vms kohas,"

Loe täpsemalt siit!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!