Kapo on seoses Vene eriteenistuste tegevusega tundnud huvi mõne Eesti laskeklubi ja paintballi-airsofti klubi vastu

 (170)
Arnold Sinisalu
Arnold SinisaluFoto: Ilmar Saabas

Venemaa presidendist Vladimir Putinist raamatu kirjutanud Saksa ajakirjanik Boris Reitschuster teatas, et Venemaa on loonud Saksamaale oma salajased võitlusgrupid, kelle eesmärgiks on käsu peale läbi viia sabotaažiakte ja provokatsioone. Kapo sõnul jälgivad nemad ka mõningaid spordiklubisid Eestis.

Reitschusteri sõnul tegutsevad Vene sõjaväe ja eriteenistustega seotud inimesed Saksamaal spordiklubides, kus õpetatakse Venemaa eriteenistustes kasutatavat Sistema nimelist võitluskunstistiili. Sama võitluskunstistiili õpetavad ka mõned Eesti spordiklubid. Kas kaitsepolitsei jälgib seoses Venemaa mõjutustegevusega ka spordiklubisid?

Kapo peadirektor Arnold Sinisalu ütles, et peale kõike seda, mis toimus Ukrainas aastal 2014, on kapo loomulikult kaardistanud ära need potentsiaalsed grupid, kes võiksid ohtu kujutada.

"Meie huviobjektiks on olnud mõned laskeklubid ja paintballi-airsofti klubid, aga täpsemalt ma sellest rääkida ei taha. Oleme ohtudega kursis, teadlikud, aga siin pole midagi sellist, mis meid tõsiselt peaks käesoleval hetkel murelikuks tegema," ütles Sinisalu.

Kapo büroo juht Andres Kahar lausus, et sport on pehme hõivamise vahend. "Seal ei pruugi otseselt kriminaalset taga olla, positiivne hõlmamine," nentis Kahar.