Kapo: äärmuslased võivad ka Eestis vägivallatseda

 (20)
dres_afp2
AFP/Scanpix

Kapo peadirektori Raivo Aegi sõnul ei kujuta Eesti äärmuslased endast märkimisväärset jõudu. Küll aga püüavad nii parem- kui vasakäärmuslased leida rahvusvahelisi kontakte ning teha koostööd oma aatekaaslastega.

"Paremäärmuslased otsivad partnereid eeskätt Skandinaaviast, vasakäärmuselased aga peale ida ka Lätist ja Soomest," märkis Aeg kapo aastaraamatu tänasel esitlusel.

"Siinsedki äärmuslased võivad saada inspiratsiooni vägivaldseteks aktsioonideks. Sedalaadi sündmuste võimalikkusega peame ka Eestis kindlasti arvestama," märgitakse aastaraamatus.

Siiski iseloomustasid äärmuslaste tegevust 2009. aastal koostöövõimetus ja juhtfiguuride vahelised konfliktid. Pingeid tekitasid ka edutult läinud kahed valimised. "Vene kogukonna tuntuimast äärmuslike vaadetega inimesi ühendavast ühendusest" Notšnoi Dozorist irduski mullu osa liikmetest, kes moodustasid liikumise Vmeste (Koos).

Notšnoi Dozor millegi olulisega 2009. aastal silma ei paistnud ning organisatsioonil puudus selge eesmärk ja strateegia," nendib aastaraamat.