Kalle Klandorf Jüri Pihlist: ta oli mees õigel ajal õiges kohas


ramatuesitlus
Foto: Arno Mikkor

Kalle Klandorf meenutab täna lahkunud sõpra ja kolleegi Jüri Pihli kui konkreetset, nõudlikku, ent väga arukat ja asjatundlikku meest. „Ta oli täpselt õige mees õigel kohal ja veel õigel ajal ka,” meenutab Klandorf varalahkunud sõpra.

Pihl oli kaitsepolitsei rajaja ja Klandorf rõhutab, et tema panus nii Eesti riigi taasloomisse kui ka arengusse on olnud meeletult suur. „Ta ülesanne oli üles ehitada struktuur, mida oli Eesti riigil vaja ja ta tegi seda suurepäraselt.”

Kuigi Pihl oli ka tegevpoliitik, siis Klandorfi sõnul oli tema puhul tegu siiski pigem korrakaitseametnikuga. „Üdini politseinik – nagu minagi,” vastab Klandorf küsimusele, milline mees Pihl oli. Pihl oli kaitsepolitsei rajaja ja töötas pikka aega jõustruktuurides, ent hoolimata sellest ei kasutanud mees kunagi delikaatseid teadmisi enda või teiste huvides ära. „Kõik, mida ta teadis, oli tema peas ja sinna ka jäi,” ütleb Klandorf.

Pikaaegsed kolleegid kohtusid viimast korda möödunud nädalal toimunud Tallinna linnavolikogu istungil. Klandorfi sõnul ei kurtnud Pihl kehva enesetunde üle. „Aga ega ta kurtnudki kunagi midagi.”

Delfi andmetel suri Jüri Pihl tervislikel põhjustel.

Delfi ja Eesti Päevalehe toimetus avaldab kõikidele lähedastele kaastunnet.