Kallas müstilisest allkirjadeta toetusavaldusest: küll need allkirjad tulevad sinna takkaotsa ka

 (55)
Siim Kallas juuni 2016
Siim Kallas Foto: Andres Putting

Täna tuli avalikuks Siim Kallase toetajate pöördumine, milles nood tegid ettepaneku nimetada Siim Kallas Reformierakonna presidendikandidaadiks valimiskogus sõltumata sellest, mis toimub enne seda riigikogu valimisvoorus. Kirja alt on aga puudu allakirjutanud. Pole võimalik tuvastada, kes Kallasele toetust avaldab ja kui palju neid on.

Tekib küsimus, ega äkki pole tegu ilukirjandusega? Siim Kallas vastas Delfile, et tegu on enneaegu välja lekkinud dokumendiga, mille sisu talle rõõmu teeb. Kallas sõnas, et ta pole detailidega päris kursis, kuid ilmselt ei ole ilmselt jõutud paberile veel allkirju alla kogudagi.

„Mõned omavalitsustegelased ja ka mõned fraktsiooni liikmed otsustasid algatada sellise allkirjade kogumise ja valmis teha sellise teksti. Hetkel on see tekst olemas, aga kui palju seal allkirju all on ja kuidas nende kogumine käib, ma täpselt ei tea. Nagu ikka, lekkis pisut vara, aga küll need allkirjad tulevad sinna takkaotsa ka. Töö käib. See tekst koostati ja sellega hakati nüüd ringi käima,“ selgitas Kallas Delfile.

„Olen teksti näinud, kuid ei tea täpselt, kes selle koostas. Selle initsiatiivi üle on mul loomulikult hea meel. See tähendab, et see toetus on olemas ja ka selleks piisav, et valimiskogus minu kandidatuur üles seada,“ leidis Kallas.

Loe toetusavaldust siit.