Kaljurand rõhutas Prantsusmaa, Saksamaa, Balti ja Põhjamaade välisministritega Ühendkuningriigi referendumist kõneldes ELi ühtsuse vajadust

 (31)
Marina Kaljurand räägib Reformierakonna fraktsioonis presidendivalimistest ja enda visioonist
Marina Kaljurand räägib Reformierakonna fraktsioonis presidendivalimistest ja enda visioonistFoto: Karli Saul

Välisminister Marina Kaljurand kõneles täna telefonitsi Prantsusmaa välisministri Jean-Marc Ayrault´ga Ühendkuningriigi Euroopa Liidu liikmesuse referendumi järelmitest ning ELi ühtsusest ja tulevikust.

Samuti on välisminister Kaljurand olnud viimastel päevadel ühenduses Saksamaa ning Põhjamaade ja Balti riikide kolleegidega, vahendab välisministeerium.

Välisminister Marina Kaljurand rõhutas, et Euroopa Liidul on oluline tegutseda ühtsena pärast Ühendkuningriigi rahva poolt referendumil tehtud otsust. „ELi ühtsus on tuleviku suhtes otsustava tähtsusega. Lahkumisläbirääkimistel on ELil oluline tegutseda kooskõlastatult ning need ei tohi lähtuda soovist britte karistada,“ sõnas Kaljurand. „Ühendkuningriik on ja jääb meile oluliseks partneriks ja liitlaseks,“ lisas välisminister.

Kaljuranna sõnul on mõistetav, et Ühendkuningriik vajab aega. „Edasised sammud seoses lahkumisläbirääkimistega peavad toimuma liigsete viivitusteta, kuid samas liigse surveta,“ lisas ta.