Kalevi töötajad ootavad Evelin Ilveselt vabandust

 (180)
Kalevi töötajad ootavad Evelin Ilveselt vabandust
Foto: Andres Putting

AS Kalev töötajad saatsid presidendiproua Evelin Ilvesele avaliku kirja, milles ootavad vabandamist enda nimetamise pärast kummalisteks ja kutsuvad riigi esileedi endale külla, et ta veenduks tootmise kvaliteedis.

Allpool on avaldatud kiri muutmata kujul:

"Lugupeetud proua Evelin Ilves.

Pöördume Teie poole seoses Teie poolt viimastel päevadel tehtud avaldustega trükiajakirjanduses ja televisioonis.  Need puudutavad Kalevi šokolaadivabrikut, meie toodete kvaliteeti ja seal töötavaid inimesi. Me ei tea, mis on olnud Teie avalduste motiivideks, kuid neis esitatud väited on ühekülgsed ja jahmatavad oma äärmuslikkuses.

Oleme aru saanud, et presidendiproua funktsioonid ei ole meie riigis täpselt määratletud. Sellest hoolimata tundub, et kodanikud ootavad Teilt  eelkõige arvamuste kujundamist, väärtuste kaitset ja toetamist. Seekord juhtus aga paraku nii, et Teie tegevus tõi kaasa suure segaduse ja hulgaliselt negatiivseid emotsioone.

Meie töötajaid solvas eriti mõte, mida väidetavalt tavatsete oma tütrele maiustusteleti juures öelda: „See on kummaliste inimeste toodetud kräpp...“ Kalevis töötavad inimesed on oma ala professionaalid ja muus osas mitte millegi poolest tavainimestest erinevad. Samuti on Kalevi tooted kvaliteetsed ja vastavad kõigile Euroopa Liidu toiduohutuse nõuetele.

Kalevi töötajaskonna nimel ootame Teilt avalikku selgitust ja vabandust. Kui Teid on vääriti mõistetud, siis palume selgitada, kes ja mille osas on valesid järeldusi teinud. Samuti olete esimesel võimalusel oodatud külastama Kalevi magusatootmist Põrguväljal, 20-minutilise autosõidu kaugusel Kadriorust.

Külaskäigul loodame veenda Teid Kalevi tootmise kvaliteedis ja hea eestimaise kommi erinevuses Teie poolt nimetatud "kräpist". Taustainfoks: Kalevi Põrguvälja tehas on kaasaegseim šokolaaditööstus siinses piirkonnas. Kalevi ettevõtted annavad tööd rohkem kui 500-le  inimesele, ettevõte maksis möödunud aastal riigile erinevaid makse üle 41 miljoni krooni.

Jääme ootama Teie samme tekkinud olukorra parandamiseks ja visiiti Kalevi tootmishoonesse, mida muuhulgas külastavad igakuiselt kümned ekskursioonid lasteaialastest suursaatkondade ja Eesti Vabariigi ametlike väliskülalisteni välja."
 
Kirjale on alla kirjutanud töötajate nimel AS Kalev Chocolate Factory juhatuse esimees Mait Nilson ja ametiühingu peausaldusisik Tiiu Märtson.