Kalev Kallo: Estonian Airi praegune juhtimisstiil riivab rahva õiglustunnet

 (93)
6TL04JAN08.JPG
Kalev KalloFoto: Delfi/Eesti ajalehed

Riigikogu majanduskomisjoni liikme keskerakondlase Kalev Kallo sõnul on Estonian Airi ümber toimuv üsna segane ning viimasel ajal tundub talle, et ka majandusministril endal puudub kõigist asjaoludest ülevaade.

"Ühelt poolt on riigile oma lennufirma olemasolu strateegilise tähtsusega küsimus ja värav maailma, kuid teisalt riivab ettevõtte saamatu juhtimine ja pidev rahanälg kindlasti rahva õiglustunnet," ütles Kallo Delfile. "Pankrot oleks aga Estonian Airi jaoks kõige halvem variant ja seda me ei poolda."

Kallo meenutas, et Tero Taskilat ja tema 33 000-eurost kuupalka õigustati iga hinna eest. "Tema palkamine oli poliitikute otsus, mille eest peaks vastutama nii Valdo Randpere kui ka Juhan Parts," leidis Kallo.

"Keskerakonna hinnangul on hetkel suurimaks probleemiks asjaolu, et keegi ei vastuta Estonian Airis toimuva eest," ütles Kallo. "Taskila vallandamine ja nõukogu tagasi kutsumine pole ettevõtet kusagile edasi viinud."

Kallo sõnul tahab avalikkus näha ja kuulda reaalseid samme, mida saab teha ettevõtte päästmiseks – kuidas maksumaksja raha kasutatakse.