Kaks nakatunut olid Tallinna-Kuressaare bussis. Saaremaa kriisikomisjon palub reisijatel tervist jälgida

 (90)
Kaks nakatunut olid Tallinna-Kuressaare bussis. Saaremaa kriisikomisjon palub reisijatel tervist jälgida
Foto: Irina Mägi

Viimasel ööpäeval analüüsitud testide seast tuli välja kaks positiivset proovi ka Saaremaale. Maakonna kriisikomisjon teatas, et positiivse proovi andnud inimesed olid sõitnud bussiga Saaremaale 27. augustil.

Saaremaa kriisikomisjon palub selelga seoses tol päeval Tallinnast kell 11.45 Kuressaarde väljunud Lux Expressi bussiga sõitnud inimestel jälgida oma tervist.

"Terviseameti andmetel said haigusjuhud alguse lähikontaktist väljaspool Saaremaad elava pereliikmega," teatas kriisikomisjon.

Saaremaa kriisikomisjon palub kõigil reisijatel, kes viibisid sel kuupäeval marsruudil Tallinn–Kuressaare sõitnud bussis, jälgida tähelepanelikult oma tervist ja esimesel kahtlusel helistada perearstile. Lisaks kahele nakatunud inimesele viibivad bussijuht ja kolm lähikontaktset inimest praegu eneseisolatsioonis.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk tuletab meelde vastutustustundliku käitumise olulisust: „Iga inimene võib saada COVID-19 viiruse ja igaüks võib seda enda teadmata ka levitada, seetõttu peame olema ise hoolikad ning käituma vastutustundlikult.“

Endiselt on väga oluline pesta hoolikalt käsi, vältida rahvarohkeid kohti, hoida teiste inimestega distantsi ja liikuda hajutatult ning kanda avalikes ruumides (poed, apteegid, meditsiiniasutused, ühistransport) kaitsemaski. Haigestudes tuleb kindlasti jääda kohe koju ja helistada oma perearstile.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!