Kaks korda ühe päeva jooksul: Venemaa Föderatsiooni piirivalve lennuk rikkus jälle Eesti õhupiiri

 (49)
Kaks korda ühe päeva jooksul: Venemaa Föderatsiooni piirivalve lennuk rikkus jälle Eesti õhupiiri
Foto: Antonov.com

Eile õhtul sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni piirivalve lennuk An-148. Ka eile hommikul sisenes sama tüüpi lennuk loata Eesti õhuruumi.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis umbes pool minutit. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ja lennuplaan oli esitatud, piiri rikkumise hetkel ei olnud lennukil raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega, teatas kaitseväe peastaap.

Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi. Sel aastal on Venemaa Föderatsiooni lennuvahendid rikkunud Eesti õhupiiri kokku seitsmel korral.

Eile teatas kaitseväe peastaap, et hommikul kell 9.33 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni piirivalve lennuk An-148.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis umbes ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ja lennuplaan oli esitatud, piiri rikkumise hetkel ei olnud lennukil raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega. Ka siis kutsus välisministeerium välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi.

Enne eilset rikkus viimati Vene lennuk Eesti õhupiiri 7. oktoobril, kui öösel kell 2.38 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni relvajõudude hävituslennuk Su-27.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla minuti. Lennuki transponder oli välja lülitatud, lennuplaan oli esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Enne seda aga toimus piiririkkumine 5. septembri õhtul, kui kell 18.23 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni relvajõudude lennuk An-72. Venemaa kaitseministeerium eitas toona juhtunut.