Kaja Kallas toetab Tallinna linnapeakandidaadina Marina Kaljuranda

 (185)
Kaja Kallas
Kaja KallasFoto: Vallo Kruuser

Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas kinnitas, et on mõelnud Tallinna linnapeaks kandideerimisele, aga ta ei saanud sellele erakonnakaaslaste toetust ja loobub kandideerimisest. Reformierakonna linnapeakandidaat võiks tema hinnangul olla Marina Kaljurand.

"Eelmisel nädalal on käinud mitmest loost läbi uudis, et ma tahaksin olla Reformierakonna Tallinna linnapea kandidaat ja vedada erakonna kohalike valimiste nimekirja. Vastab tõele, et selline mõte on mul olnud mõnda aega," kirjutas Kallas oma blogis.

"Eelmise aasta sügisel võtsin ühendust Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi Kristen Michaliga, et mõtetest Tallinna suunal rääkida. Saime kokku ja avaldasin talle ka, et mul oleks tahtmist ja jõudu nii uusi ideid pakkuda kui ka nimekirja vedada. Kui teha edukas tulemus valimistel, mis annaks võimaluse linnavalitsus (koalitsioon) moodustada, siis oleksin valmis oma elu Brüsselis jätma ja tuleksin seda tegema suure õhinaga, sest näen kui palju tänapäevasemaks saaks linnavalitsemist muuta. Saime veel paar korda kokku, aga meie arusaamised võimalikest ideedest ja strateegiast, kuidas valimistele läheneda, ei kattunud," kirjutas Kallas.

"Tallinna piirkonna esimees ütles mulle (võib-olla poolnaljatades), et Tallinna valija tahab linnapeaks valget heteroseksuaalset meest, kahe lapse isa. Kuigi ma ei ole selle väitega endiselt sisuliselt nõus, siis vaadates erakonna juhtfiguuride erinevaid väljaütlemisi eelmisel nädalal, siis on selge, et minul erakonna juhtfiguuride toetust kohalike valimiste kampaaniat vedama asuda ei ole. Ja seetõttu teatan siin avalikult, et olen valmis oma kandideerimisest loobuma. Ma ei taha, et korduks samasugune olukord nagu presidendivalimistel, kus tegelikult polnud selgust ega tuge ühele kandidaadile ning seeläbi kaotasid kõik."

"Kui te küsite mult nüüd, et keda nimetatud kandidaatidest (Kristen Michal, Yoko Alender, Marina Kaljurand) olen valmis toetama, siis sellest rivist oleks kõige suurem võimalus Marina Kaljurannal. Marina Kaljurand kõnetavat nii eestlasi kui venelasi, nii vanemaid kui ka nooremaid. See oleks võimalus realiseerida oma suur presidendivalimistel kogutud toetus tegelikel valimistel," teatas Kallas.