Kaja Kallas tegi rahvastikuministrile ettepaneku koostööks ülemaailmse Eesti töörühma juures

 (83)
Kaja Kallas
Kaja KallasFoto: Ilmar Saabas

Reformierakonna juht Kaja Kallas tegi rahvastikuminister Riina Solmanile ettepaneku kaasata ülemaailmse Eesti programmi töörühma ka opositsiooni esindajad.

"Festluse elujõud väljaspool Eestit peaks olema kõigi Eesti erakondade ühine huvi," lausus Kallas rahvastikuministrile saadetud kirjas.

"Teen ettepaneku kaasata globaalse Eesti programmi toorührna ka riigikogu opositsiooni esindajad, " lisas ta.

Valitsus moodustas Solmani algatusel juunis ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni, mille eesmärk on tagada parem koostöö eri ministeeriumide ja eestluse edendamisega tegelevate organisatsioonide vahel.

Siseministeeriumi juurde moodustatud koostöökomisjoni juhib rahvastikuminister ning selle liikmed on haridus- ja teadusminister, kultuuriminister, sotsiaalminister, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister, välisminister, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku esindaja, Integratsiooni Sihtasutuse esindaja, rahvuskaaslaste programmi nõukogu kaks esindajat ja väliseesti suuremate katusorganisatsioonide – Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu, Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides, Eestlaste Kesknõukogu Kanadas ja Rootsi Eestlaste Liidu esindajad.