Kaja Kallas: loodan, et Jüri Ratas käitub kordki nagu peaminister ja vabastab Mart Helme ametist


Kaja Kallas
Kaja KallasFoto: Tiit Blaat

Mart Helme väljaütlemised Deutsche Welles on järjekordne näide sellest, miks EKRE-t ei oleks tohtinud valitsusse võtta. Vaenamine, valetamine ja Eesti maine kahjustamine on praeguse koalitsiooni ainuke sisu, kirjutab opositsiooniliider Kaja Kallas ühismeedias.

"Keskerakond allutas end EKRE väärtustele momendil, kui kutsus EKRE valitsusse. Peaminister võibki tragikoomiliselt jääda tsiteerima koalitsioonilepet, kus lubati sidusat ühiskonda. See tekst ja peaministri sõna ei maksa ammu enam midagi. Tuleb uus nädal,uus skandaal ja uus õõnes Jüri Ratase vabandus," nentis Reformierakonna juht Kaja Kallas.

"Seda, et Mart Helme ei sobi ministirametisse teame me juba ammu. Aga mida keegi ei mõista on, kuidas peaminister ei näe suurt pilti ega mõista seda kahju, mida Eestile tehakse. Ma ei usu, et ükski peaminister soovib tegelikult endast maha jätta moraalselt varemetes ja vaenamisest kurnatud Eesti. Nädalavahetus on hea aeg eeltoodu üle mõtiskleda. Loodan, et Jüri Ratas võtab end kokku ja käitub kordki nagu peaminister. Ja vabastab Mart Helme ministriametist.”