Kaitsevägi: Eestis viibiv Ameerika sõdur andis positiivse koroonaproovi. 21 lähikontaktset isoleeriti

 (82)
Pilt on antud loole illustreeriv!
Pilt on antud loole illustreeriv!Foto: Kaitsevägi, Kaitseväe peastaabi teavitusosakond

Homme pidanuks Tapal toimuma liitlasvägede ja Eesti kaitseväe koostöös suur meediapäev, millele tõmmati aga täna pidurit, kuna ühe sõduri koroonatest oli positiivne.

Seoses ühe harjutusel osaleva Ameerika sõduri poolt antud positiivse koroonaviiruse testitulemusega jääb esmaspäeva kavandatud meediapäev ära, seisis kaitseväe pressiosakonna poolt akrediteeritud meediaesindajatele saadetud kirjas.

Positiivse koroonaviiruse testi andnud sõdur on paigutatud karantiini Tapa sõjaväelinnakusse. Lisaks isoleeriti ennetava meetmena harjutusel osalenud 21 sõdurit nii Eestist, Suurbritanniast kui Ameerikast, kes on olnud positiivse proovi andnud sõduriga lähikontaktis.

Homsel üritusel pidid Ameerika Ühendriikide 41. suurtükiväe brigaad koostöös NATO lahingugrupi ja Eesti kaitseväega tutvustatama ajakirjanikele mitmikraketiheitja süsteemi MLRS.

"Sellele vaatamata laskeharjutused koostöös liitlasvägedega kaitseväe keskpolügoonil mitmikraketiheitja süsteemilt MLRS jätkuvad, pöörates sealjuures suuremat tähelepanu sotsiaalse distantseerumise vajadusele ning võttes kasutusele rangemad isikukaitse- ja hügieenivahendid," seisab kaitseväe kirjas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!