Kaitseväe rivimarsi konkursi võitis Paul Säreli heliteos

 (13)
Kesk-Aafrikas teeninud kaitseväelased jõudsid koju
Foto on illustreerivFoto: Eero Vabamaegi

Eile kuulutati Tallinnas Salme kultuurikeskuses Tartu rahu 98. aastapäeva kontsertaktusel välja eelmise aasta septembris alanud kaitseväe rivimarsi konkursi võitnud rivimarss, milleks osutus helilooja Paul Säreli kirjutatud heliteos.

"Paul Säreli marss on rütmikas ja reibas, oma olemuselt klassikaline rivimarss, mis sobitub väga hästi kaitseväe orkestri repertuaari ning leiab seal kindlasti auväärse koha," ütles kaitseväe orkestri peadirigent kolonelleitnant Peeter Saan.

Kaitseväe ja riigi 100. aastapäevaks uue marsi leidmiseks kuulutati välja konkurss 2017. aasta septembris. Teoste hindamiseks moodustati 8-liikmeline rahvusvaheline žürii, kelle hulgas olid ka kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja kaitseväe orkestri ülem kolonelleitnant Peeter Saan.

Võistlusele laekus mitmeid marsiviise, millest žürii eesotsas helilooja Rene Eesperega valis jaanuari viimasel päeval välja Paul Säreli teose. Teist ja kolmandat kohta jäid oma teostega jagama endine Eesti Piirivalveorkestri dirigent Arvi Miido ning praegune politsei- ja piirivalveorkestri dirigent Hando Põldmäe.

Uue kaitseväe rivimarsi esmaettekanne toimub 24. veebruaril Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti vabariigi 100. aastapäeva paraadil.