Kaitseväe juhataja Riho Terras: Poola on hea liitlane

 (39)
Riho Terras
Riho TerrasFoto: Tiit Blaat

President Toomas Hendrik Ilvest riigivisiidil Poola saatev kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras kohtus täna Poola kaitseväe juhataja kindralleitnant Mieczyslaw Goculiga, et arutada olukorda Ukrainas.

Omavahelisel kohtumisel arutasid kaitseväe juhid Ukraina sündmustega seoses tekkinud julgeolekuolukorda ja NATO liitlaste ühiseid tegevusi julgeoleku tagamisel.

"Eesti ja Poola arusaam meie regiooni julgeolekust ning hiljutiste Ukraina sündmuste mõjust on väga sarnane. Selle valguses on mul heameel tõdeda, et Poola on tõelise liitlasena valmis panustama Eesti, Läti ja Leedu julgeoleku tagamisse ka reaalsete vahenditega," ütles kindramajor Terras.

Terras kohtus lisaks liitlasriigi kaitseväe juhatajale täna veel Poola kaitse- ja välisministritega ning homme ootab ees kohtumine Poola peaministriga. Kaitseväe juhataja jõuab tagasi Eestisse neljapäeval.

Eestit ja Poolat seovad pikaaegsed liitlassuhted. Nii on Poola üks Balti kaitsekolledži toetajariikidest. Eesti eriüksuslased harjutavad koos Poola eriväelastega, Poola ründelennukid on osalenud õppusel Kevadtorm ning Poola õhuväe hävitajad on kaitsnud Balti õhuruumi. Möödunud aastal võõrustas Poola NATO suurõppuse Steadfast Jazz taktikalist osa, mille raames harjutati Eesti kaitsmist.