Kaitseväe juhataja asetäitja on koroonaga kokkupuute tõttu kodus karantiinis

 (42)
Indrek Sirel, kaitsevägi,
Indrek Sirel, kaitsevägi,Foto: Jaanus Lensment

Rahvusvahelisel kohtumisel toimunud tõenäolise viirusega kokkupuute tõttu on kolm kaitseväelast kodusele töörežiimile suunatud.

Eelmisel nädalal toimus Saksamaal Wiesbadenis asuvas USA Euroopa vägede peakorteris NATO maaväejuhtide kohtumine.

Peale ürituse toimumist on positiivse koroonaviiruse proovi andnud kaks seal osalenud kõrget NATO riikide esindajat. Üheks neist on Poola kaitseväe juhataja kindral Jaroslaw Mika, kellel tuvastati nakatumine COVID-19 viirusega eile.

Teist nakatunut pole avaldatud, kuid rahvusvahelises meedias on spekuleeritud, kas mõne viirusest laiemalt haaratud NATO riigi kaitseväe esindaja ei võinud mitte seal batsille edasi anda.

Kohtumisel osales ka Eesti kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indek Sirel, kes on ettevaatusabinõuna kodusele tööle jäänud, kinnitas kaitseministeerium.

Seotud lood:

„Eelmise nädala lõpus toimunud NATO riikide maaväejuhtide kohtumisel Saksamaal Wiesbadenis (USA Euroopa vägede peakorteris) osalesid kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel ning kaks kaitseväe peastaabi teenistujat. Ettevaatusabinõuna jäid nad kõik sel nädalal kodusele tööle. Ühelgi neist ei ole seni tervisemuresid esinenud,“ ütles Delfile kaitseministeeriumi pressiesindaja Susan Lilleväli.

Samasugused ohutusmeetmed on võtnud kasutusele ka teised NATO kohtumisel osalenud kõrged sõjaväelased. USA vägede ülem Euroopas, kindralleitnant Christopher Cavoli ja rida tema alluvaid on nüüd end ettevaatuse mõttes vabatahtlikult karantiini määranud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543