Kaitseminister Margus Tsahkna osaleb julgeolekukonverentsil Visbys

 (10)
EV99 Pärnus
Margus TsahknaFoto: Ago Tammik

Kaitseminister Margus Tsahkna osaleb täna Gotlandil, Visbys toimuval julgeolekukonverentsil. Konverentsi võõrustajaks on Rootsi endine peaminister Carl Bildt, peamiseks teemaks vaba ja terviklik Euroopa ning sellega seotud väljakutsed regiooni idapiiril.

Konverentsil osalevad muuhulgas Rootsi, USA, Saksamaa, Gruusia, Ukraina, Austria ja Slovakkia kõrgetasemelised esindajad ning arutatakse lähemalt regionaalse julgeoleku, Venemaa, idapartnerluse ja geopoliitilise maastiku muutumise teemadel.

Minister Tsahkna osaleb idapartnerluse-teemalises paneelis.

„Euroopa naaberriikide demokraatliku ja stabiilse arengu toetamine on Eestile väga oluline, sest sarnase toetuse edukas kogemus on meil ka endal olemas,“ ütles kaitseminister Tsahkna.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise perioodil tänavu aasta teises pooles korraldatakse Brüsselis ka idapartnerluse tippkohtumine, kus seatakse lähituleviku uued eesmärgid. Tsahkna sõnul on erilise tähelepanu all õigusriigi areng ning Venemaa mõjutustegevuse jälgimine idaparnerlusriikides.

„Euroopa on oma idanaabruses asuvate riikide arengu ja koostöö toetamist järjest kasvatanud, aga täna vajab selget tähelepanu ka informatsiooni edastamine, et võidelda Venemaa mõjutustegevusega,“ lisas Tsahkna.