Kaitseministeerium hankis Saksamaalt sõjasõidukeid

 (24)
Kevadtorm 2010
Foto: Andres Putting

Eelmisel nädalal jõudis Eestisse suur partii Saksamaalt kaitseväe tarbeks hangitud maastureid ja veokeid, mida kasutatakse eelkõige Eesti kaitseväe sõjaaja üksuste varustamiseks.

Peamiselt saabusid tarnega Eestisse suur kogus veoautosid Mercedes-Benz UNIMOG, millest suurem osa on meditsiinievakuatsiooni veokid, samuti suurem kogus maastureid Mercedes-Benz 250 GD. Samuti tarniti Eestile väiksem kogus Mercedes-Benz 609D meditsiinievakuatsioonibusse ning kolm taktikalist veokit MAN 4520, mis on varustatud degaseerimisseadmetega ning lähevad Pioneeripataljoni varustusse, teatas kaitseministeeriumi pressitalitus.

Kokku saab kaitsevägi sel suvel sõlmitud lepinguga Saksamaalt üle 400 erineva sõiduki. Kogu hangitav tehnika on vähekasutatud, väikese läbisõiduga ja heas korras ning hange sisaldab ka tehnika tarne-eelset hooldust ja remonti Saksamaal. Hanke kogumaksumuseks on üle nelja miljoni euro.

Hanke näol on tegemist osaga juba 2004. aastal käivitatud programmist, mille raames on kaitseministeerium praeguseks kaitseväele Saksamaalt ja Hollandist hankinud üle 2000 erineva sõjaväesõiduki.