Kaitseliit korraldab võidupüha paraadi Võrus

 (10)
Võidupüha tähistamine Raplamaal, Järvakandis
Foto: Siim Solman

Kaitseliit korraldab võidupüha paraadi tänavu Võrus. 22. ja 23. juunil võib linnas näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat.

Paraadi rivis on 700 inimest. Vabaduse tänaval rivistuvad üles üksused Võrumaa, Tartu, Sakala, Põlva, ja Valgamaa malevatest. Lisaks on kompanii suuruste üksustega väljas naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred ning liputoimkonnad küberkaitseüksusest ning kaitseliidu koolist. Politsei- ja piirivalveametist tuleb paraadile rühm. Taktsammu hoiavad kaitseliidu orkestrid ja kaitseväe orkester, teatas kaitseliit.

USA üksustest on paraadil kohal Strykeri rühm (4 soomusmasinat), lisaks üks soomuk miinipildujaga, meditsiinisoomuk ja juhtimissoomuk.
Taasiseseisvunud Eestis peetud Võidupüha paraadidel ei ole varem ükski välisüksus oma tehnikaga väljas olnud.

Kaitseliidu sõsarorganisatsioonidest osalevad paraadil Leedu KASP ja Läti Zemessardze rühma suuruste üksustega ning Taanist osaleb paraadil liputoimkond.

Võidupüha sündmused Võrus saavad alguse juba 22. juunil kell 17.00 Carolin Illenzeeri Fondi heategevusliku kontsertiga "Laulud sõdurile 2016" Võru spordihallis. Kell 19.30 on rahvapidu Tamula rannas. Rahvapeo raames süütavad noorkotkad kell 22.00 tikkude või välgumihkli abita muinastule.

23. juuni hommikul kell 9.00 asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestussamba jalamile Võru linnakalmistul. Eelmisel päeval Toris süüdatud mälestustuli ja Tamula rannas süüdatud muinastuli ühendatakse siin võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.
Tuletoojateks on tänavu parimad noorkotkad ja kodutütred.

Kell 10.00 algab võidupüha oikumeeniline jumalateenistus EELK Võru Katariina kirikus. Paraad algab kell 11.00 Võrus Vabaduse tänaval ning pärast paraadi, alates 12.00st on Tamula rannahoone ees avatud kaitseliidu ja kaitseväe lahingutehnika näitus ning samast saadetakse Võrumaa valdadesse võidutuli.