Kaimar Karu: kui ettevõtja läheb riigi valikutest teises suunas, olen pettunud

 (96)
Kaimar Karu
Kaimar KaruFoto: Rauno Volmar

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu (EKRE) rõhutas, et riik seab inimeste tervise koroonakriisi ajal esikohale, kuid ka ettevõtted ei jää tähelepanuta.

Täna postitas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ühismeedias: “Ma loodan, et meie tarbijad mäletavad ka pärast kriisi seda, millised ettevõtjad kõige kiiremini "surnud vanavanemad vs. kasum" mõtisklustes kasumipõhiste otsusteni jõudsid ning sellest hetkegi kaotamata ka üleriigilises meedias märku andsid.” Karu selgitas, et riik on valinud kriisis rakendada meetmed, mis seavad inimese tervise esikohale.

“Nii riigil kui ettevõtetel on kahtlemata olnud valik, missuguseid meetmeid rakendame,” rääkis Karu koroonakriisist. “Peaminister ütles korduvalt, et Eestis on inimese tervis kõige olulisem. Kõik meetmed on selle nimel, et minimeerida inimeste surma ja teiseks rakendame majandusmeetmeid, et tuleksime kriisist võimalikult kiiresti välja,” lisas ta.

Karu sõnutsi on ettevõtjad sama rehkendust teinud, et kas tõsta esikohale tervis või ettevõtte majanduslik seis. “Mõned ettevõtted pidasid oluliseks äri avatuna hoidmist, mõned neist on ka sõna võtnud,” märkis minister. Ta ei soovinud ühtegi ettevõtet nimeliselt välja tuua, aga märkis, et need samad firmad võtsid ka täna uudistes sõna. “Kui ettevõtja läheb riigi valikutest teises suunas, olen pettunud. Loomulikult on ettevõttel see valik siiski olemas,” rõhutas Karu.

Seotud lood:

Minister lisas, et riik on välja kuulutanud mitmeid majanduslikke meetmeid, mis peaks ettevõtjaid toetama raskel ajal. “Peale toetuste on kuulutatud välja maksusoodustusi, ilmselt tuleb neid veel,” rääkis Karu. “Muidugi ei saa ma iga ettevõtja eest sõna võtta, kuid olen korduvalt öelnud, et kui olemasolevad meetmed ei tööta ning ei sobi, siis palun Kredexiga ühendust võtta,” sõnas minister.

Karu rõhutas, et riik on proovinud luua võimalikult paindlikud meetmed, kuid kui mõni ettevõte on jäänud kahe silma vahele, tuleks tal endast Kredexile märku anda, et olukorrale lahendus leida.

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!