Kahel vabatahtlikul päästjal tuvastati koroonaviirus

 (40)
Terviseamet
Pilt on antud loole illustreeriv!Foto: Jaanus Lensment

Päästeamet andis teada, et kahel vabatahtlikul päästjal on tuvastatud koroonaviirus ja nad viibivad kodusel ravil.

Diagnoosid kinnitati märtsi alguses. Päästeametist kinnitatakse, et enne haigussümptomite ilmnemist ei viibinud nad päästekomandos ega puutunud kokku ühegi kolleegi ega abivajajaga, mistõttu jõudis ka info COVID-19 nakatumisest päästeametisse viivitusega.

Päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelti sõnul oli aja küsimus, millal esimesed juhtumid lähiajal ka Päästeametit puudutavad. "Ühtsesse päästevõrgustikku kuulub ligi 4000 inimest, meie inimesed katavad tervet Eestit, mistõttu oleme põhjalikult valmistunud nakkusega toimetulekuks. Eesti elanike ohutuse ja turvalisuse tagamises me igal juhul järeleandmisi ei tee," sõnas Anvelt. Ta lisas, et kuna päästjad töötavad vahetustega, on alati olemas vaba päästereserv.

"Oleme palunud kõikidel oma töötajatel ning vabatahtlikel päästjatel jälgida oma tervist ning palaviku, köha või muude külmetushaigustele omaste sümptomite ilmnedes koju jääda ning hoiduda lähikontaktist teistega. Sama kehtib nendele, kes on hiljuti naasnud välisreisilt või puutunud kokku koroonaviiruse kandjaga," lisas Anvelt.

Eriolukorra ajaks peatas päästeamet kodunõustamised, ohutusjärelevalve inspektorite planeeritud vastuvõtud ning kontrollid ja ekskursioonid ning väliskülaliste vastuvõtu päästeameti hoonetes. Kõik töötajad, kelle töö seda võimaldab, on suunatud kaugtööle. Muus osas jätkub päästeameti igapäevane töö ühiskonnas ohutuse tagamisel: pääste- ning demineerimisteenus, samuti ohutusjärelevalves ehitusvaldkonnale ohutusalase nõu andmine ning järelevalve teenused.

Seotud lood:

Eriolukorra kehtestamisega moodustati päästeametis riiklik staap ning neli regionaalset staapi, mis vastutavad Päästeameti töökorralduse eest eriolukorra ajal ning toetavad kriisi reguleerimisel kohalikke omavalitsusi, seda muuhulgas läbi regionaalsete kriisikomisjonide. Kohalike omavalitsuse veelgi paremaks abistamiseks määras eriolukorra juht piirkondlikeks eriolukorra tööde juhtideks päästeameti päästekeskuste juhid ning lisaks eraldi tööde juhi Saaremaale.

Eriolukorra tööde juhi kõige tähtsamaks ülesandeks on kohaliku omavalitsuse toetamine ning ühes infos hoidmine, regiooni murede kaardistamine ning nende lahendamine.

19. märtsi hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 267 inimesel, võrreldes eilsega lisandus 9 juhtu. alates 31. jaanuarist on kokku tehtud 2259 COVID-19 testi. Enamikul koroonaviirusega patsientidel on kerged sümptomid, kokku on hospidaliseeritud 8 inimest. Keegi koroonaviiruse tõttu intensiivravi vajanud pole.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!