Kagu-Eesti haiglad küsivad sünnitusosakondade kahjumi katmiseks riigilt 500 000 eurot

 (49)
Võru
Võru Foto: Taavi Arus

Täna toimunud Võrus asuva Lõuna-Eesti Haigla, Valga haigla ja Põlva haigla nõukogude ühiskoosolekul esitas vabariigi valitsusele taotluse kõigi kolme sünnitusosakonna kahjumi katmiseks kokku 500 000 euro ulatuses.

Valga haigla sünnitusosakonna kahjumi katmiseks loodetakse saada 100 000 eurot ning Põlva Haiglale ja Lõuna-Eesti Haiglale kummalegi 200 000 eurot. Valga haiglale taotletakse väiksemat summat, sest sealne sünnitusosakond suletakse ja 100 000 eurot katab tänavu juba tekkinud kahjumit. Põlva haiglas jätkuvad sünnitused valitsuse rahaeraldise korral järgmise aasta lõpuni ja Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakonna sulgemine pole päevakorras olnud.

Kõigi kolme Kagu-Eesti haigla nõukogu esimees Mart Einasto ütles, et kavas on küsida riigilt ka tulevaks aastaks 200 000 eurot Võrus asuva Lõuna-Eesti Haigla kirurgia- ja sünnitusosakonna toetuseks. Einasto kinnitusel pole kahjumiga töötamisele vaatamata selle sulgemine kordagi kõne all olnud.

Haiglale taotletav summa kulub kirurgia- ja sünnitusosakonna renoveerimisele. Võru Lõuna-Eesti Haigla ravijuht Agnes Aart ütles, et osakonna palatid vajavad nüüdisajastamist. "Tahame iseäranis panustada sünnitusjärgsete palatite renoveerimisse," lausus ta. "Remonti tehti selles osakonnas viimati 19 aastat tagasi. Meil on vaja ka veidi aparatuuri uuendada – nii näiteks tuleks hankida uuem loote jälgimise monitor."

Seotud lood:

Aarti kinnitusel kuluks valitsuse tugi marjaks ära, sest nii saab tugevdada sünnitusosakonna jätkusuutlikkust ja osutada emadele privaatsemat teenust. "Loodame, et uuenduste tulemusena suureneb ka meil sünnituste hulk ja siia hakkavad tulema sünnitama ka Valgamaa ja Põlvamaa naised. Valmistume suurema hulga sünnitajate vastuvõtuks!"

Valgas sünnitusmaja sulgemise otsus pälvis hiljuti palju pahameelt. Otsust põhendati sünnitajate väikese arvu ja sünnitajatele kõrgemal tasemel abi pakkumise vajadusega, mis madala koormuse tõttu pole Valgas võimalik.