Kadriorg ÜRO resolutsiooni hääletusel ning Kaljulaidi ja Trumpi võimalikul kohtumisel seost ei näe

 (156)
Donald Trump ja Kersti Kaljulaid
Donald Trump ja Kersti KaljulaidFoto: Fotokollaaž

Presidendi kantselei ei näe võimalikku seost neljapäevase ÜRO peaassamblee resolutsiooni hääletuse ja president Kersti Kaljulaidi ning Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi kohtumise vahel.

„Loomulikult jälgime ka meie, mis maailmas toimub ja kuidas kujunevad ÜRO-s otsused ja seisukohad. Aga väikeriik ei saa käsitleda väärtuspõhiseid hääletusi konjunktuurselt või nii-öelda tehingutena, nii et meie ei näe võimalikul riigipeade kohtumisel ja eilsel hääletusel seost,” ütles presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe Delfile.

Eile õhtul võttis ÜRO peaassamblee vastu resolutsiooni mitte tunnistada USA presidendi Donald Trumpi avaldust tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana. Eesti hääletas koos hulga Euroopa Liidu riikidega resolutsiooni poolt, samas kui kuus EL-i riiki - Läti, Poola, Rumeenia, Horvaatia, Tšehhi ja Ungari - jäid erapooletuks ega astunud USA vastu.

USA suursaadik ÜRO juures Nikki Haley kordas enne hääletust president Donald Trumpi hoiatust, et USA jälgib hääletust tähelepanelikult ja lõpetab nende riikide toetamise, kes resolutsiooni poolt hääletavad.