Kadriorg: Roosimägi ei mõista riigi toimimist

 (42)
Kadriorg: Roosimägi ei mõista riigi toimimist
Foto: Ilmar Saabas

Presidendi kantselei hinnangul ei mõista riigipea julgeolekunõunikku Indrek Kannikut kritiseerinud brigaadikindral Urmas Roosimägi riigi ja presidendi kantselei toimimist.

"On kahju, et pikalt riiki teeninud Urmas Roosimägi ei mõista, kuidas riik ja sealhulgas presidendi kantselei toimivad," teatas presidendi kantselei pressiesindaja Delfile.

"Mõjub küüniliselt ja arusaamatult kui kauaaegne ohvitser Urmas Roosimägi heidab ette, et riiklike teenetemärkidega on Eesti tunnustanud ja tänanud neid kaitseväelasi, kes on saanud välismissioonidel raskelt haavata. Lisaks meenutagem, et Eesti riikliku teenetemärgi on saanud ka Iraagis ja Afganistanis lahingoperatsioonidel Eesti üksusi juhtinud ohvitserid," selgitas pressiesindaja.

Maaväe staabiülema ametikohalt reservi läinud Roosimägi hinnangul on presidendi nõunikul Indrek Kannikul oma must nimekiri, kuhu kord sattunud inimesed enam praktiliselt ei pääse. Samuti ei meeldi Kannikule brigaadikindrali arvates ausad ja otsekohesed ohvitserid, vaid  nõunik eelistab süldikogusid.