Kadri Simson: valijad näevad Keskerakonda opositsiooni põhijõuna

 (58)
Riigikogu liikmed
Kadri SimsonFoto: Tiit Blaat

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul näitavad Emori viimased reitingud seda, et Keskerakonna tegevus õiglasema maksupoliitika, tõhusama töökohtade loomise ja ühtlasema regionaalarengu eest kõnetab stabiilselt neljandikku valijaskonnast.

„Nii nagu kohalike valimiste võit kergitas möödunud sügisel Keskerakonna toetuse 32 protsendile, tõstis ka kahe eurosaadiku valimine Reformierakonna reitingu 31 protsendi peale,“ ütles Simson Keskerakonna teatel.

Saadik jätkas: „Reformierakond on viimase 15 aasta jooksul välja töötanud sujuva mehhanismi, kuidas valitsuspartnerit vahetades jätta kõik negatiivne hüljatule ja seeläbi enda toetust kergitada. Samas pole sotsidel kunagi suure parempoolse partneriga koos valitsedes õnnestunud seista enda valija jaoks olulise poliitika eest ja see on alati kaasa toonud nende toetuse languse. Sama tendentsi on märgata juba täna, veel enne uue valitsuse 100 päeva täitumist.“

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal kommenteeris, et 14 protsendilise toetusega IRLil on samuti põhjust murelik olla, sest jätkuvalt madal reiting võib tekitada pingeid erakonna sees. Riigikogu koridorides räägitakse, et eelkõige võib minna IRLis tuliseks saabuvatel parlamendivalimistel esinumbri koha pärast.