Kadri Simson: nigela toetusega IRL vajaski uut liidrit

 (42)
Kadri Simson
Kadri SimsonFoto: Priit Simson

IRLi liidrivahetust võis oodata, sest Urmas Reinsalu juhtimisel on see erakond olnud märkimisväärselt madalama toetusega kui ülejäänud kolm parlamendierakonda, kommenteeris riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson Juhan Partsi nimetamist IRLi peaministrikandidaadiks.

"Samas ei pruugi Juhan Parts tuua pööret paremuse poole. Tuletan meelde, et Parts oli 2005. aastal peaministri ametist lahkudes EMORi uuringu kohaselt Eestis 31 protsendiga kõige negatiivsemalt meelde jäänud avaliku elu tegelane. Tema peaministriks oleku ajal suutis Res Publica kaotada toetust 2003. aasta 28 protsendilt 2005. aastaks neljale protsendile," meenutas Simson.

Ka viimasel ajal on Juhan Parts on olnud IRLi nägu valitsuses, olles katkematult seitse aastat majandusminister, lisas Simson. "Seega pole tal võimalik opositsioonilise peaministrikandidaadina enne valimisi padukriitikaga välja tulla, sest just tema vastutab tänase majandusolukorra eest."

Juhivahetus on kasu toonud nii Reformierakonnale kui sotsidele. IRLi puhul on olukord teistsugune, sest asemele ei tule uus, vaid vana. Samas oskab IRL teha valimiskampaaniat ja kui valija ei mäleta, kuidas nendega eelmine kord ümber käidi, kui IRL sõlmis valijaga lepingu, siis teevad nad sellist petukaupa veelkord, lõpetas Simson.