Kadri Simson: arvan, et Karin Tammemäe rahakogumise taga on kommunikatsiooniviga

 (109)
Kadri Simson: arvan, et Karin Tammemäe rahakogumise taga on kommunikatsiooniviga
Foto: Andres Putting

Eile avaldas Eesti Päevaleht artikli, milles kirjeldati, kuidas Põhja-Tallinna linnaosa vanema Karin Tammemäe sünnipäevaks küsiti töötajatelt juubelikingitust, „mis mahuks ümbrikusse.“ Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni sõnul on tõenäoselt tegemist kommunikatsiooniveaga.

„Ma eeldan, et siin on olnud kommunikatsiooniviga. Ilmselt sünnipäevalaps arvas, et talle tehakse kingitus heast tahtest, aga keegi tema abilistest pingutas üle. Ma ei usu, et seal midagi keerulisemat ongi,“ kommenteeris Simson Delfile erakonnakaaslase 40. juubeli tähistamise kohta esitatud süüdistusi.

Juhist raha kogumiseks ei andnud sünnipäevalaps ise, mistõttu ei saa Simsoni sõnul ka Tammemäele midagi ette heita.

Päevalehele peo korraldusest ja raha küsimisest rääkinud linnaosa töötaja ütles, et andis palutud raha kingikassasse, kuna tundis, et jääb vastasel juhul linnaosa vanema silmis „musta nimekirja“, mis võib viia töökoha kaotuseni.

„Nende tunnete kohta ei oska ma midagi öelda ja ma kindlasti arvan, et Karin Tammemägi ei oleks hakanud mitte mingeid selliseid samme tegema,“ ei näinud Kadri Simson sellistel kahtlustel alust. „Sünnipäev, olgu see inimene siis ülemus või niisama kolleeg, on see olukord, kus kolleegidel on võimalik sünnipäevalast meeles pidada. Mul on kahju, et see on sellisena välja kukkunud, aga ma arvan, et selles ei olnud mitte mingit pahatahtlikkust.“