Kaarel Tarand: poliitiline reklaam vajaks täpset definitsiooni

 (3)
Priit Kutseri reklaam
Priit Kutseri reklaamFoto: Rauno Volmar

Riigikogu erakondade rahastamise järelevalve komisjoni aseesimees Kaarel Tarand ütles, et Põhja-Tallinna juhtide plakatiskandaali edasine menetlemine sõltub sellest, kas nad valimistel kandideerivad.

Täna kogunenud komisjoni istungil jõuti Tarandi sõnul tõdemuseni, et kui Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi ja tema asetäitja Priit Kutser peaksid kohalikel valimistel kandideerima, on tegu kindlasti poliitilise reklaamiga, vahendab ERR uudised.

"Sellisel juhul on komisjonil õigus nõuda, et reklaamiks tehtud kulutused kajastuvad ka valimiskampaania aruandes. Nende aruannete pealt saame me langetada lõppotsuse selle kohta, mis tegelikult toimus," ütles Tarand ERR-i uudisteportaalile.

Praegu on Tarandi hinnangul Priit Kutseri plakati puhul, kus ta uut ujulat lubab, tegu katteta lubadusega, sest ei ole mingit garantiid selle kohta, et Kutser pärast valimisi veel ametis on.

Kaarel Tarandi sõnul teeb riigikogu erakondade rahastamise järelevalve komisjon ettepaneku teema arutamiseks riigikogu põhiseaduskomisjonile.