KAADRID: Dresseni pidas kinni ja andis piiril Kohveri vastu üle sama kaitsepolitsei ametnik

 (41)
ALEKSANDER TOOTS
Foto: Tiit Blaat

Aleksei Dresseni Venemaa piiril Eston Kohveri vastu väljavahetamine muutis tema riigireetmises kahtlustatavana kinnipidamise episoodiks Eston Kohveriga seotud sündmuste jadas. Dressenile endale lisaks on mõlemas hetkes veel üks ühine tegelane - kapo asedirektor Aleksander Toots.

Vene telekanalitele jagatud videomaterjalis "vangide vahetusest" on lisaks Eston Kohverile ja Aleksei Dressenile vaid üks mees, kelle nägu on udustamata ja selgelt näha - Dresseni piirile eskortinud ja Kohveriga tagasi tulnud Eesti kaitsepolitsei töötaja.

Vene meedia pole tema nägu arusaadavatel põhjustel videos udustanud, ent see on kaitsepolitsei tegemiste vastu huvi tundvale vaatlejale varasemastki tuttav. Sama mees oli ka Aleksei Dresseni kinnipidaja - tegu on kaitsepolitsei vastuluure juhi Aleksander Tootsiga. Toots on seotud olnud kõigi Eesti riigireetmises süüdi mõistetute tabamisega.

Toots piiril enne Dresseni üleandmist:

Aleksander Toots (vasakul) Foto: Kaader videost
Seotud lood:


Ja koos Dresseniga:

Dressen, Toots, Kohver Foto: Kaader videost


Aleksander Toots Dresseni kinnipidamisel:

Aleksander Toots ja Aleksei Dressen Foto: Kaader videost

2007. aastal sai Toots kapo toonase peadirektori Aldis Aluse ettepanekul uueks kapo peadirektori asetäitjaks. Toots asus kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja kohuseid täitma alates 2008. aasta 1. märtsist.