Ka Eesti vahetab Afganistanis vanad Pasid turvalisemate vastu

 (17)
pasi
Foto: Siim Lõvi

Soome kaitsejõud kavatsevad Afganistani missioonil võtta lisaks Pasi soomukitele kasutusele ka USA soomukid MRAP. Ka Eestil on plaan praegu meie sealse jalaväekompanii kasutuses olevad vanemad Pasid välja vahetada.

"Praegu on meil Afganistanis kasutusel Paside vanemad mudelid, aga veel arvatavasti detsembri jooksul vahetatakse need välja uuemate mudelite vastu, millel on kaks korda parem soomuskaitse," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Peeter Kuimet.

Lisaks on kavas võtta laenuks USA MRAP-soomukid, mille võtavad nüüd lisaks Pasidele kasutusele ka Soome kaitsejõud. MRAPid laenatakse USA armeelt.

"Me varustame oma välismissioonide sõdurid esmajärjekorras kõige uuemate ja paremate tehniliste vahenditega," kinnitas Kuimet.

Vaata videost, mida see Pasi XA-188 endast kujutab!

Praegu on Eesti jalaväekompaniil Afganistanis umbes 15 Pasi soomukit, mis asendatakse sama arvu uute mudelitega. Vanemad tuuakse Eestisse tagasi.

Soome kaitsejõudude juhataja Ari Puheloineni sõnul on Pasid osutunud Afganistani olude jaoks liiga suurteks ja kohmakateks, lisaks on MRAPid ka turvalisemad.