Juulis alustab Tallinn riigihanget linnavalitsuse ja linnavolikogu invaliftide loomiseks

 (35)
Tallinna, linnavalitsus, volikogu ja residentsid
Foto: Karli Saul

Maikuus eraldas Tallinna linnavalitsus erinevatesse linnavalitsuse ja volikogu hoonetesse invaliftide paigaldamiseks ja remondiks 528 000 eurot. Projekt pole veel aga riigihankeni jõudnud.

Tallinna haldusteenistuse haldusdirektori Viljar Meistri sõnul pole hoonete ajaloo tõttu võimalik olnud hankega kiiresti alustada.

"Arvestades, et volikogu hoone on miljööväärtuslikus alas ning linnavalitsuse hoone on muinsusmälestis, siis nendega on omad tingimused. Sinna päris nii ei saa, et paneme liftid ja ongi kõik," rääkis Meister Delfile.

Hange on Meistri sõnul plaanis välja kuulutada juuli jooksul. "Juulikuus tahame välja kuulutada. Siis tuleb hange ja meil on planeeritud sügisel või selle aasta teisel poolel liftid paika panna. Aga noh, see sõltub ka hangetest," tunnistas Meister.

Suur osa eraldatud rahast, ehk 227 000 eurot (pluss käibemaks) läheb Meistri sõnul Vabaduse väljak 10 8. korruse katuseruumide renoveerimiseks.

Invaliftide paigaldamise lugu sai alguse linnapea Edgar Savisaare haiguse ja haiglasse sattumise tõttu, mille järel otsustati võimalikult kiiresti linnavalitsuse ja linnavolikogu hoonetesse invaliftid rajada.

Keskerakond on öelnud, et Savisaar naaseb oma ametipostile augustis.