Jüri Saar teatas, et ei kandideeri Vabaerakonna esimeheks

 (19)
Sõelale on jäänud neli kandidaati!
Vaba mikrofon
Jüri SaarFoto: Tiit Blaat

Möödunud nädala lõpus teatas Vabaerakonna senine juht Artur Talvik, et ei kandideeri partei esimehe kohale. Täna teatas kandidatuurist loobumisest ka Tartu ülikooli kriminoloogiaprofessor Jüri Saar.

Vabaerakonna kampaaniajuht Ivo Rull kinnitas Delfile, et Jüri Saar tõesti loobus täna erakonna esimehe kohale kandideerimast. "Täna on viimane päev, mil oma kandidatuur tagasi võtta ja Jüri Saar seda ka tegi," sõnas Rull.

Rull möönis, et ei tea, mis põhjusel Saar end tagandas. Delfi püüdis kommentaari saada ka Saarelt endalt, kuid tulutult.

Järgmisel nädalal, 12. mail toimub Vabaerakonna üldkogu. Erakonna esimehe kohale kandideerivad hetkeseisuga (kandidaatidel on võimalus loobuda tänase kuupäeva jooksul - toim) Andres Herkel, Tarmo Kaldma, Viktoria Lukats ja Olev Vaher.

Vabaerakonna juhatusse kandideerivad Jüri Adams, Ants Erm, Monika Haukanõmm, Tarmo Kaldma, Tarmo Kask, Vahur Kollom, Neeme Kuningas, Siiri Käpa, Heli Künnapas, Andres Lints, Elo Lutsepp, Enn Meri, Kaul Nurm, Jaanus Ojangu, Ain Ostra, Urmas Ott, Lii Ramjalg, Inna Rose, Jaak Vackermann, Olev Vaher, Vello Väinsalu ja Tiia Välk.