Jüri Ratas Venemaal käinud Velmanist: Eesti vabariigile tuleb ustavaks jääda

 (63)
Jüri Ratas
Jüri RatasFoto: Rauno Volmar

Kommenteerides läänemaailmas soovimatute inimeste nimekirja sattunud Jelena Mizulina kutsel ning Vladimir Jakuniniga seotud fondi kulu ja kirjadega Venemaal käinud keskerakondlase Vladimir Velmani „mälukaotust", ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Jüri Ratas, et riigikogu liige peab lähtuma ametivandest ehk jääma truuks Eesti vabariigile.

„Vastavalt Riigikogu liikme staatuse seadusele on Riigikogu liige oma mandaadis vaba ja sõltumatu. Küll aga tuleb igapäevases töös lähtuda antud ametivandest, ehk jääda ustavaks Eesti vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale," ütles Ratas Delfile.

„Eesti parlamendi liikmetel ei ole keelatud Venemaa Föderatsiooni külastamine, kuid tänases keerulises rahvusvahelises olukorras tuleb olla eriti ettevaatlik. Mõistlik on igasuguste kutsete puhul eelnevalt endale selgeks teha, kes ja mis põhjustel on kutsujaks ning rahastajaks," ütles Ratas ning lisas, et kõnealusel juhul tuleb selgelt vahet teha poliitilistel ja poliitikavälistel üritustel.

„Minule teadaolevalt osales Vladimir Velman õigeusu parlamentaarse assamblee sotsiaalse tegevuse, perekonna ja emaduse komisjoni istungil," resümeeris Ratas.