Jüri Ratas tänas Sanna Marinit töörände taastamise eest: peame tegutsema sammhaaval ja koostöös

 (167)
Jüri Ratas tänas Sanna Marinit töörände taastamise eest: peame tegutsema sammhaaval ja koostöös
Foto: Ilmar Saabas

Peaminister Jüri Ratas vestles täna Soome valitsusjuht Sanna Mariniga riikidevahelise liikumise piirangute leevendamisest.

"Vestluses Soome ametikaaslase Sanna Mariniga avaldasin heameelt tema juhitava valitsuse otsuse üle taastada 14. maist tööränne," kirjutab Ratas Facebookis. "Detailid selguvad lähiajal, kuid on selge, et peame tegutsema sammhaaval ja koostöös – ainult nii saame elavdada meie riikide majandused ilma uut haiguspuhangut põhjustamata."

Täna õhtul kinnitas Soome valitsus, et tööjõud võib 14. maist riiki siseneda ja lahkuda.

"Testi, jälita, eralda," kirjeldas Sanna Marin valitsuse pressikonverentsil riigi strateegia muutumist koroonaviirusega võitlemisel. Nakatumiskordaja on ta sõnul jõudnud 0,8-ni ja aeg on piiranguid leevendada.

"Tööränne on nüüd võimalik. Turismi veel ei avata," lisas Marin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!