Jüri Ratas: on esimesi märke, et oleme saamas koroonapuhangut kontrolli alla

 (140)
Jüri Ratas
Jüri RatasFoto: Ilmar Saabas

Peaminister Jüri Ratas kirjutas sotsiaalmeedias optimistlikult, et oleme suutnud koroonaviiruse levikut pidurdada kõigis maakondades.

"On esimesi märke, et oleme saamas haiguse puhangut kontrolli alla, aga need ei tähenda, et tohime valvsust kaotada. Niiviisi hindasime meie ühist pingutust koroonaviiruse leviku piiramisel Eestis olukorda valitsuses koos terviseameti ja teadusnõukoja esindajatega arutades," märgib ta

"Viimaste päevade andmed kinnitavad, et oleme suutnud pidurdada viiruse levikut kõigis maakondades ja üle 50-aastaste eestimaalaste ehk enim ohustatud elanike seas. Tähelepanu vajavad jätkuvalt haiguse puhang Harjumaal ja Ida-Virumaal ning nakkuse levimine töökohtades. Lähinädalad näitavad, kas uute nakatunute arv püsib samal tasemel, hakkab langema või tõuseb taas."

Ratas rõhutab, et oodatud muutus sai võimalikuks tänu hoolsale, valvsale ja vastutustundlikule igapäevasele käitumisele. Just see määrab, kas koroonaviirust kontrollime meie või hoopis nakkus meid.

Ratas lisab, et valitsuse tasemel jätkatakse tegevustega, mis tagavad, et igapäevane käitumine aitaks järjepidevalt koroonaviiruse leviku vastu. "Otsustamisel on ajutise öise alkoholi müügi piiranguga jätkamine, eneseisolatsiooni lühendamine 14-lt päevalt 10-le ja esimeste haiguspäevade hüvitamine."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!