Jüri Ratas oli ministrikandidaadi intsidendist häiritud, ent tema väljavahetamiseks põhjust ei näe

 (186)
Valitsuse pressikonverents
Jüri RatasFoto: Jaanus Lensment

Peaminister Jüri Ratas oma tulevase valitsuse väliskaubandus- ja IT-ministrit jääknähtudega kiiruse ületamise intsidendi tõttu välja vahetama ei hakka, kommenteeris ta Marti Kuusiku valimispäevale järgnenud hommikul olnud intsidenti.

„Liiklusreeglite järgimine on sõidukijuhtidele kohustuslik, sest sellest sõltub kõigi meie turvalisus, elu ja tervis. Seetõttu olin eile juhtunust kuuldes loomulikult häiritud ning vestlesime antud teemal põhjalikult nii Marti Kuusiku kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helmega," teatas Jüri Ratas.

"Marti Kuusik on oma tegu kahetsenud ja teinud juhtunust vajalikud järeldused. Samuti on Politsei- ja Piirivalveamet tema suhtes algatatud väärteomenetluse lõpetanud. Neil põhjustel ei taotle ma Eesti Konservatiivselt Rahvaerakonnalt uue ministrikandidaadi esitamist," lisas ta.

Väliskaubandus- ja IT-ministrikandidaat Marti Kuusik jäi 4. märtsi hommikul Rakveres Ilu puiesteel politsiele kiiruse ületamisega vahele. Seejärel tuvastati Kuusikul ka 0,28 promilline joove.

Täpselt samaväärse intsidendi tõttu astus Jaak Aab eelmisel aastal ministriametist tagasi. Aab asub aga nüüd taas tööle riigihalduseministrina.