Jüri Ratas: ma tean, kelle poolt mu isa hääletab

 (117)
Jüri Ratas
Foto: Andres Putting

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar saatis täna meediale nimekirja inimestest, kes moodustavad tema meeskonna. Meeskonnaliikmete hulgas on ka Savisaare vastaskandidaadi, Jüri Ratase isa Rein Ratas.

"Mulle on ette heidetud, justkui puuduks mul neil valimistel meeskond. Küsitakse, kellega koos ma kavatsen Keskerakonda juhtida. Vastus on selge – minu meeskond on Keskerakonna juhatus," kirjutas Edgar Savisaar.

"Edgar Savisaar, nii nagu ka Jüri Ratas, kavatseb seda erakonda juhtida kõigi meie liikmetega," kommenteeris Savisaare meeskonna valikut Jüri Ratas. "Samuti võiks seal nimekirjas olla ka Jüri Ratas."

Küsimusele, kas Rein Ratas pooldab Jüri Ratast, vastas Jüri: "Ma usun küll, et ta pooldab."

Jüri Ratase sõnul on nad sellel suvel isaga väga sageli rääkinud poliitikast ning ka erakonna esimehe valimistest. "Ma arvan, et ma tean, kelle poolt ta hääletab," on Jüri Ratas oma isa poolehoius kindel.

"Lisan siia nimekirja nendest kandidaatidest juhatusse, keda ma usun ja usaldan. Neid on enam kui kolmkümmend inimest, nii et Teil, on kelle vahelt valida. See on suur meeskond ja ma ei näe, et kellelgi teisel on niisugust kõrvale pakkuda. Kindlasti see nimekiri ei ole täielik, sest paljud tublid keskerakondlased juhatusse ei kandideerinud ja seetõttu ei saanud ma neid ka teile valimisteks esitada. Minu meeskond on: Mailis Reps, Kadri Simson, Enn Eesmaa, Aivar Riisalu, Marika Tuus-Laul, Kalev Kallo, Mihhail Korb, Aadu Must, Siret Kotka, Peeter Võsa, Ester Tuiksoo, Priit Toobal, Helmut Hallemaa, Jaanus Karilaid, Taavi Aas, Arvo Sarapuu, Rein Ratas, Toomas Vitsut, Raivo Raave, Enno Tamm, Märt Sults, Heimar Lenk, Olga Ivanova, Eevi Paasmäe, Vladimir Velman, Värner Lootsmann, Viktor Vassiljev, Heli Raevald, Peep Põdder, Ülle Juht, Ando Leps, Karin Tammemägi, Yana Toom, Katrin Siska," kirjutas Edgar Savisaar.

Sel laupäeval toimub Keskerakonna XIII kongress, kus valitakse ka uus erakonna esimees. Oma kandideerimisest on teatanud nii erakonna praegune esimees Edgar Savisaar kui ka riigikogu aseesimees Jüri Ratas.