Jüri Ratas kutsus holokausti ohvreid mälestades inimesi üles hoolivusele

 (28)
Yad Vashemi keskus.
Yad Vashemi keskus.

75 aastat tagasi tapeti Harju maakonnas Kloogal üle 2000 juudi. Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et inimsusvastaseid kuritegusid ei tohi unustada, et need enam ei korduks.

"Täna meenutame 75 aastat tagasi Kloogal toimunud sündmusi, kui halastamatu julmuse tõttu jättis seal oma elu ligi 2000 süütut inimest. Neist ükski polnud teinud mitte midagi, et seda kurjust ära teenida," kirjutas Ratas.

"Teise maailmasõja aegseid inimsusevastaseid kuritegusid on võimatu mõista. Me saame neid vaid meeles pidada, hukka mõista ning teha kõik, et need enam kunagi ei korduks. Ma soovin, et täna leiaks igaüks meist ka sõnu ja tegusid, mis näitavad, et hoolime ning meil kõigil on väärtused, mis meid ühendavad," seisis postituses.

"Ühinen mõtteis Kloogal toimuval mälestustseremoonial osalejatega ning langetan pea koos oma sõpradega juudi kogukonnast ja terve Eestimaa rahvaga," lisas Ratas.

Ta lisas postitusele foto Yad Vashemi keskusest, mille põhikollektsiooni üheks osaks on Klooga koonduslaagri ohvritele kuulunud esemed.